1 DK'DA EYLEME GEÇMENİN “10 ADIMI”

Merhabalar Sevgili Haberler Ankara okuyucuları sizlere güçlü, başarılı ve sevgi dolu bir hafta diliyorum. Bu hafta sizlerle “mazeretlerin haklılığına son verecek Bilinçaltı “10 ADIMI” paylaşacağım.

“1. ADIM”
DÜŞÜNÜNCE ŞEKLİNİZİ DEĞİŞTİRİN
Bilmenizi isterim ki; bizim başımıza bir şey gelmez bizim başımıza sadece biz geliriz. Yaşamda tıkandığınızı hissettiğinizde kendinize yol açın.
Yapmanız gereken ilk şey “o” konuyla ilgili ne düşündüğünüzü fark edin ve tersini düşünün.
İşin sonunu görün / görmeye çalışın. Hayal kurma konusunda kendinizi yeterli düşünmüyorsanız “sesinizi” duyun ya da hissedin. İstediğiniz şeye inancınız varsa sonuç her zaman çekicidir.
İşe sadece “4dk” ile başlayın. İlham perilerinin gelmesini istiyorsanız onları davet etmeyi öğrenmelisiniz.

“2. ADIM”
ERTELEMEYİ / EYLEMLE DEĞİŞTİRİN
Yaşarken çalkantılı denizde yol alın. Deniz tutmasını göze alın. Her erteleme dürtüsüyle karşılaştığınızda sonuçlarınızın önemli olup / olmadığını düşünün. Motivasyon duygusuna sahip olmak için eyleme geçmeniz gerektiğini hatırlayın. Yatarak eylemhttps://haberlerankara.daktilo.com/etiket/eylem dürtüsü gelmez. Bu konuda başarılı olan canlılar tavuklardır.

“3. ADIM”
EYLEM PLANINIZI YENİDEN ÇERÇEVELEYİN
John SPAULDİNG diyor ki;
İnsanlar yapmayı sevdiği şeylere zaman bulur. Evet, mazeretlerin haklılığı mı yoksa başarılarınızın hazzı mı? En küçük tohumlar bile üzüm verebilir. Sadece adım atın harekete geçin. 60 saniyelik eylem sizin içinizdeki döngüyü başlatmaya yetecektir. Şimdi zamanı...

“4. ADIM”
AMACINIZI GENİŞ TABANA YAYIN
Hayat sizden ne bekliyor? Yok yok aslında siz hayattan ne bekliyorsunuz?
Gerçekte siz kimsiniz sorumluluklarınız ile yapmakta olduğunuz eylemler hayat amacınızla uyumlu mu? Sizi harekete geçirecek inanç ve değere sahipler mi?

“Tutkunuzu takip edip edin mutluluk sizi bulacaktır.”
Mustafa KILINÇ

“5. ADIM”
GEÇMİŞTEKİ VE GELECEKTEKİ BAŞARILI SİZİ DÜŞÜNÜN
Geçmişteki hata ve olumsuzluklara takılıp kalmış düşünce nöronlarınızı bırakın. Çünkü olumsuz geçmiş geleceğiniz değildir. Ancak; geçmişteki başarılarınızı hatırlamanız sizin gelecekte nasıl bir başarıya gideceğinizi garanti eder. Düşünce ve eylemleriniz sizin kaderinizin mihenk taşlarıdır. Siz ne istiyorsunuz? Başarı ya da başarısızlık. Her ikisine de hakkınız elbette var. Siz neyi seçerseniz onu alacaksınız.

“Kahramanlık, bir dakika daha fazla ipte asılı kalmaktan ibarettir.”
MUSTAFA KILINÇ

“6.ADIM”
KORKUYU YANINIZA ALIN
Korkun ancak vazgeçmeyin. Çünkü siz kararlı bir şekilde eyleme geçtiğinizde korku duygusu dağılmaya başlayacaktır. Ancak bu eylemi %3 lük bir dilim yapar. Çünkü ülkemizde ne olup bittiğinin farkında olan sorumluluğun bilinci amaçları doğrultusunda koşan insanların sayısı oldukça az. Öyle değil mi? Keşke bu konuda yanılsaydım. Ancak gerçeklik bu...

KORKUDAN KURTULUŞUN YOLU
Korku duygusundan kurtuluşun yolu nereden geçiyor biliyor musunuz? Kendi kendimize ben artık “korkmuyorum” diye söylemekten değil? Öyle değil mi? Bu korku duygunuzun temeline inin. Bunun kaynağı bilinçaltı zihninizdeki kayıtlarda saklıdır. NLP Duyusal algı programlama bilinçaltı düzeyde sizi engelleyen tüm kaygı, korku, heyecan, eleştirel içsel ses, onay beklentisi, el âlem ne der vb. Gibi tüm geçmiş barkodların silinmesi: yeni davranış kalıplarının kodlanması noktasında her an sizinle yolculuğa devam etmektedir.
“Kendime tamamen güvenmem gerektiğini ve erken yaşta öğrendim.”

1 DK'DA EYLEME GEÇMENİN “10 ADIMI”